Himalájska kryštalická soľ pomáha dodať telu vodu, minerály a vytvára zásadité prostredie v tele tým, že poskytuje dôležité minerály. Napomáha navracať a udržiavať fyzickú energiu a rovnováhu medzi kyslým a zásaditým prostredím v tele. Je výborným zdrojom železa. V posledných desaťročiach hrá Himalájska soľ v potravinovom priemysle dôležitú úlohu a tou je že dodáva potravinám schopnosť prečkať v požadovanom stave uskladnenie a prepravu.

Himalájska soľ je pôvodná soľ, ktorá vznikla kryštalizáciou tzv. pramora v Himalájskom pohorí. Pred mnohými miliónmi rokmi sa na dnešnom území Himalájí nachádzal praveký oceán. Po tom, čo indický subkontinent "narazil" do ázijského kontinentu vznikli Himaláje. Oceán následne vyschol a na jeho dne zostala soľ. Vďaka veľkej nadmorskej výške soľ zostala v čistom tvare až do dnešnej doby. Jej kvalita je daná tisícročnou kryštalizáciou pri extrémnom tlaku a teplote, čím zostal zachovaný pôvodný obsah cca 80 prvkov, v stopovom množstve, ktoré ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie.

Nie je nezvyčajné, že prírodná morská soľ býva ochudobnená o mnoho svojich minerálov a ďalších živín. Paradoxne sa do týchto demineralizovaných solí spätne dodáva jód - vzniká takzvaná rafinovaná jodizovaná/ jodidovaná / jódovaná soľ. Je lepšie sa tejto soli vyhnúť, pretože neobsahuje nič, čo by naše telo potrebovalo. Navyše na vstrebanie a vylúčenie každého gramu rafinovanej soli potrebuje naše telo 23 hodín a veľké množstvo vody. Nedostatok vody spomaľuje náš metabolizmus a toxíny sa rýchlejšie usadzujú v tkanivách. Morská soľ, ktorá nebola rafinovaná a jodidovaná je relatívne dobrou voľbou. Avšak kvôli znečisteniu oceánov je tiež otázna.

Ľudské telo potrebuje cca 0,2g prírodné soli denne (ďalej len soli). Až keď dostaneme menej ako 0,2 g soli na deň, dostaví sa tzv. Soľný hlad, ktorý je známy u zvierat. Väčšina ľudí trpí nedostatkom soli, aj keď ich telá sú presýtená NaCl. Priemerná spotreba kuchynskej soli na osobu v dnešnej západoeurópskej kultúre je cca 12 - 20g denne.

Telo identifikuje klasickú jódovanú bielu kuchynskú soľ ako agresívny bunkový jed, ako neprirodzenú agresívnu substanciu, ktorú vďaka svojej inteligentnej vlastnej ochrannej funkcii chce opäť čo najrýchlejšie vylúčiť. Náš organizmus dokáže vylúčiť cez obličky iba 5 - 7g kuchynskej soli denne (v závislosti na veku, postave a pohlavia). Preto sú naše vylučovacie orgány permanentne preťažované.

Skoro v každom konzervovanom produktu je Na Cl obsiahnutá ako konzervačná látka, takže aj keby človek doma už vôbec nesolil, prijme viac kuchynskej soli než je vôbec schopný vylúčiť.

Prebytočnú kuchynskú soľ, ktorú nebolo telo schopné vylúčiť sa snaží formou izolácie zneškodniť. To sa deje tak, že telo obklopí molekulami NaCl molekulami vody, tým ionizuje natrium a chlór, čím sa NaCl neutralizuje.Voda k tomuto nutná však pochádza z našich vlastných telových buniek. Naše telo musí túto vysoko-štruktúrovanú bunkovú vodu obetovať aby neutralizovalo NaCl. Pri tomto procese tieto bunky, ktorým je odobraná voda, odumierajú.

Ako sa zo soli stal NaCl:
Pri vzniku priemyslu sa začala prírodná soľ chemicky čistiť a bola zredukovaná na zlúčeninu NaCl. Esenciálne minerály a stopové prvky boli označené ako "nečistoty" a boli zo soli odstránené. Takto ochudobnená zlúčenina NaCl predstavuje neprirodzený izolovaný stav. Nemá s pôvodnou prírodnou soľou nič spoločné a nemôže ani jej funkciu v našom organizme zastúpiť.

NaCl je sama o sebe agresívna substancia. Z pohľadu biochémie je jej vhodnosť pre organizmus zabezpečená len v prípade, že sú na nej naviazané vyrovnávajúce minerály (draslík, vápnik, horčík, ..) a ostatné stopové prvky. Tieto minerály a stopové prvky majú navyše, biofyzikálne viditeľné, veľmi špecifické frekvenčné vzory, ktoré zaručujú geometrickú stavbu štruktúr.

Keď tieto geometrické štruktúry nie sú v soli obsiahnuté, nemôžeme z nej prijímať žiadnu energiu a tiež žiadnu životnú silu. Preto by sme prírodnú Himalájsku soľ mali konzumovať pre jej frekvenčné vzory, ktoré sú zhodné s frekvenčnými vzormi nášho tela.
 

Doplnte si potrebné minerály solením s prírodnou nejódovanou Himalájskou soľou.

Novinky

Filmy

Pozývam vás do novej sekcie "Filmy", kde si môžete vzhliadnuť zaujímavé filmy z prostredia Himalájí a ich okolia. Prajem príjemné sledovanie.

Video - Dokumenty

Pozývam vás do novej sekcie "Video - Dokumenty", kde si môžete vzhliadnuť videá a dokumenty o Himalájach, Nepále, Indii a okolí. Prajem veľa nových poznatkov a príjemné zážitky.