Priaznivé účinky Himalájskej soli:
• obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov, presne ako ľudské telo
• pôsobí ako detoxikácia
• pomáha pri kožných ochoreniach
• pomáha pri psoriáze
• pri suchej resp. mastnej koži
• vedie k vyrovnanému a prirodzenému pH pokožky
• pomáha udržiavať vlhkosť pokožky
• odbúrava stres, vyčerpanosť, poruchy spánku
• okysličuje organizmus
• pomáha pri liečbe plesní na nohách, bradavíc, popraskanej kože, gynekologických chorôb
• pomáha pri zápalových ochoreniach pošvy a bakteriálnych infekciách
• uvoľňuje a regeneruje
• dodáva koloidné minerály a posilňuje telo
• prebúdza vlastnú liečivú silu tela, posilňuje imunitu a matabolizmus
• kúpeľ prináša najvyšší stupeň uvoľnenia, blíži sa stavu embrya v plodovej vode

V Himalájach sa nachádzajú soľné bane, ktoré boli ponechané bez dotyku po milióny rokov. Himalájska soľ kombinuje 84 rôznych minerálov, ktoré hrajú úlohu vo viac ako 1000 metabolických procesoch. Je bohatá na elektrolyty, ktoré udržujú zodpovedajúci a stály pomer všetkých prvkov v našom tele a umožňujú prenos elektrických signálov v tele. Ďalším dôležitým prvkom je železo, ktoré dáva soli jej typickú farbu - čím väčší je obsah železa, tým ružovejšia je farba. Pre každý proces, ktorý prebieha v našom tele, je potrebná jodidovaná forma prvkov soli. Bez sodíka a draslíka, ktoré udržujú napätie bunkových membrán a sú nevyhnutné pre prenos nervových vzruchov, by sme nemohli myslieť, ani sa pohybovať. Ľudstvu je už dlho známa liečba zdravotných problémov soľou. V starovekom Egypte sa soľ používala na liečbu bolestí hlavy a kožných problémov. Rimania si soľ cenili ako podporu metabolizmu a imunitného systému. V 19. storočí sa soľ s obľubou používala pre inhalácie, ozdravné nápoje a kúpele. Mnoho ľudí si čistí zuby himalájsku soľou a tá je tiež výborným a úplne prírodným deodorantom. Nesmieme zabudnúť spomenúť jej dôležitosť pre atlétov, pretože pitie riedeného roztoku je výborné doplnenie tekutín a minerálov.

Ďalšie využitie Himalájskej soli:

OČI
1 % roztok – do jedného – dvoch rokov dokážete znížiť a možno celkom odstrániť dioptrie. Štamprlík na oko – otočiť smerom nahor a gúľať priamo otvorenými očami v roztoku. Každý deň napríklad pri televízore a pod.

ZUBY
26 % roztok zubný kameň odstránite vo veľmi krátkej dobe – maximálne za 1 mesiac komplet : vezmite si malý štamprlík  najmenší aký máte v domácnosti. Nalejte do neho z vášho roztoku len celkom malé množstvo – tak aby ste boli v stave v tomto štamprlíku namočiť zubnú kefku. A takto si umývajte zuby.

ZÁPACH Z ÚST
s 10 % roztokom odstránite natrvalo a zlepšíte hygienu v ústnej dutine. Jednoducho vyplachovať – preglgávať v ústach. Zápach v ústach spôsobuje nesprávna strava v žalúdku, alebo pokazené zuby, prípadne iné choroby ústnej dutiny. Je samozrejme potrebné riešiť pôvod zápachu.

DETOXIKÁCIA TELA
kúpeľom min 1 % roztok – v priebehu 20 minút viditeľné výsledky. Kúpeľ musí trvať min 40- 60 minút a musí byť dodržaná stála teplota vody minimálne 37 stupňov, ináč soľ neprenikne cez otvory v koži do tela. To znamená, že ako sa voda bude ochladzovať, bude treba pripúšťať ďalšiu horúcu vodu a vyrovnávať teplotu. A teda je potrebné teplotu kontrolovať teplomerom.

ZRÝCHLENÉ HOJENIE
čerstvé rany do 3,5 % roztoku, ináč do 10 % roztok týka sa aj jaziev, zápalov, bolestí kĺbov, prechladnutia, nádchy, chrípky .

UŠI
1% roztok , alebo ako prírodná náhrada za ušné kvapky. Namočiť tyčinku, alebo vatu do roztoku a bežne ako aj s inými prostriedkami vymývať.

POKOŽKA TVÁRE
1% roztok denno denným umývaním vyhladíte vrásky, odstránite akné a iné problémy na tvári. Umyť tvár a vodu neutierať, ale nechať soľ zaschnúť na pokožke.

EKZÉMY
psoriáza a iné kožné problémy napr na rukách, nohách, tele – začať 3%  roztokom

Tieto údaje majú čiste informačný charakter.

 

Spektrálna analýza ružovej Himalájskej soli:

Zdroj: https://themeadow.com/pages/minerals-in-himalayan-pink-salt-spectral-analysis